• Etusivu
  • Uutiset
  • HP vietti kauden 2016 päättäjäisiä vehkalahtisalissa

HP vietti kauden 2016 päättäjäisiä vehkalahtisalissa

HP vietti kauden 2016 päättäjäisiä vehkalahtisalissa

Mennyt kausi 2016 oli Haminan Palloilijoiden osalta plusmerkkinen kaikilla sektoreilla mitaten. Pesäpallon valtakunnallisilta leireiltä tuli kaksi mitalia ympyräkaupunkiin kun E-Pojat ottivat hyvinkäällä Sm-Pronssia ja D-Tytöt rauman suurleirillä seuralle komeasti kirkkainta väriä eli Sm-Kultaa. Aluesarjoissa joukkueet pärjäsivät myös todella loistavasti eri ikäluokissa.

Miesten edustusjoukkue sijoittui runkosarjan sijalle 8 ja naisten suomisarjajoukkue pääsi hätyyttelemään jo ykkösen portteja aina nousukarsintoihin saakka mutta lopulta Hämeenlinna oli parempi joukkueiden kohtaamisissa ja näin ollen hienon kauden pelanneet tytöt jäivät vielä odottamaan palkintoaan.

Paikan päälle vehkalahtisaliin oli saapunut hienosti noin 300 seuran jäsentä niin talkoolaisista aina seuran pieniin junioreihin ja heidän vanhempiin. Illan mittaan palkintopöydästä luovutettiin pokaalit niin HP:n junioreille kun kokeneemmalle kaartille. Miesten edustusjoukkueen ykköspalkinnon kaudesta pokkasi Jani Ahonen ja kakkospalkinnon sai hienon kauden pelannut Henri Heikkilä. Naisten suomisarjan parhaana pelaajana palkittiin Nea Linden ja kakkospalkinnolla Saara Lahti.

Vuoden Pesisperhe palkinto myönnettiin Ohvon perheelle , Vuoden Valmentajana palkittiin E-Pojat Sm-Pronssille luotsannut Vesa Toikka , vuoden tyttöjuniori oli Niina Nukarinen , poikien puolelta palkinnon nouti Oskari Vihmanen sekä tuomaripalkinnot menivät Jasper Kotoselle ja Otto Heijarille.

 

Alla on kokolista illan aikana palkituista henkilöistä seuran päättäjäisissä

 

Aluesarja palkinnot menivät joukkueille | F-Tytöt , F-Pojat , E-Tytöt , E-Pojat ja D-Tytöt

F-Pojat ja F-Tytöt | Kaikille jaettiin mitallit

G-Pojat ja G-Tytöt | Kaikille jaettiin mitallit

E-Tytöt | Eerika Marttila , Riina Hallikainen , Amelie Leijala

E-Pojat ( Etelä ) | Leevi Ihalainen , Eemeli Ohvo , Janne Nakari

E-Pojat ( Itä ) | Miki Likander , Leo Heikkilä , Jose Lankila

D-Tytöt | Noora Pasi , Elina Muurman , Anniina Marttila

D-Pojat | Mikael Harju , Jore Lankila , Elias Lahti

C-Tytöt | Silja Pakkanen , Taru Toikka , Lumi Kotonen

C-Pojat | Verneri Taurama , Teemu Klemola , Jerry Kotiranta

B-Tytöt | Anniina Salo , Petra Pakkanen

B-Pojat | Jani Raami , Tero Kouki

Naisten Maakuntasarja | Veera Toikka , Sanni Silander

Miesten Maakuntasarja | Riku Kotiranta , Vili Pelo

Naisten Suomisarja | Nea Linden , Saara Lahti

Miesten Ykköspesis | Jani Ahonen , Henri Heikkilä

Tyttöjuniori | Niina Nukarinen

Poikajuniori | Oskari Vihmanen

Valmentaja | Vesa Toikka

Pesisperhe | Ohvon perhe ( Hanna , Jouni , Eemeli ja Esteri )

Tuomari | Jasper Kotonen , Otto Heijari 

 

Jaa artikkeli

Yhteystiedot

Marko Hovi
toiminnanjohtaja
044 555 1474
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.


Sanna Toikka
talous- ja laskutus
040 539 3642
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Toimisto

Haminan Palloilijat ry
Isoympyräkatu 17
49400 Hamina

y-tunnus 0206392-9

HP muualla verkossa

© © Haminan Palloilijat ry, Jaakko Leislahti Oy. Oikeudet muutoksiin pidätetään