Kausi 2018 saatiin päätökseen vehkalahtisalissa

Haminan Palloilijat vietti kauden 2018 päätöstilaisuutta perinteiseen tyyliin vehkalahtisalissa lauantaina 20.10.2018

Tässä alla listattu kaikki palkinnon saajat menneeltä kaudelta, kiitos kaikille kaudesta ja menestystä kaudelle 2019

 

Tekniikkakisat 2018

G-Tytöt: Kultaa/Minea Kontinen Hopeaa/Katariina Tasa Pronssia/Emilia Muukka

G-Pojat: Kultaa/Niko Hallikainen Hopeaa/Niko Jaakkola Pronssia/Onni Oleander

F-Tytöt: Kultaa/Pinja Pasi Hopeaa/Anni Pärtty Pronssia/Saana Pellinen

F-Pojat: Kultaa/Aatu Tulkki Hopeaa/Dani Pasi Pronssia/Lauri Rokka ja Olli Kettunen

E-Tytöt: Kultaa/Mira Heikkilä ja Reea Toikka Pronssia/Vilma Tuutti ja Emmi Oleander

E-Pojat: Kultaa/Lassi Pärtty Hopeaa/Eemeli Hyvönen Pronssia/Samu Tilli

D-Tytöt: Kultaa/Sara Koivikko Hopeaa/Saija Seppälä Pronssia/Erica Niemi

D-Pojat: Kultaa/Leo Heikkilä Hopeaa/Johannes Kiri Pronssia/Perttu Toikka

C-Tytöt:Kultaa/Noora Pasi Hopeaa/Sini Satama Pronssia/Veera Toikka

 

Juniori-HP 2018 aluesarjan muistomitallit kaudella 2018

( G-juniorit sekä F-juniorit saivat kaikki myös seuran muistomitallin)

 

G-Tytöt (Seuran muistomitallit)

Günther Lilli, Hovi Iisa, Ihalainen Iida, Kontinen Minea

Korjula Ava, Kouki Siru, Kujala Sara, Mouhu Sara

Muukka Emilia, Ohvo Esteri, Ristola Nelli, Sarnikorpi Nette

Suurnäkki Maria, Tasa Katariina, Toikka Aino, Väisänen Nea

Valmennus: Kati Hovi, Marko Hovi

 

F-Pojat (Eteläisen aluesarjan muitomitallit 2018 + Seuran muistomitallit)

Tuukka Anttila, Elmeri Haapasalo, Niko Hallikainen, Niko Jaakkola

Olli Kettunen, Vili Kouki, Leevi Järvinen, Aare Leijala

Onni Mannoja, Elmeri Muukka, Onni Oleander, Mikael Palmroth

Dani Pasi, Lauri Rokka, Veeti Salminen, Rasmus Taari

Aatu Tulkki, Sisu Tyni, Sami Ylämäki, Tuomas Viipuri, Julius Virta

Valmennus: Mira Hallikainen, Ida-Sofia Lehto ja Tommi Rokka

 

F-Tytöt (Savo-Karjan aluesarjan muistomitallit 2018 + Seuran muistomitallit)

Hovi Inka, Hyönä Meri-Tuuli, Ihalainen Venla, Nurmela Nea

Pasi Pinja, Pellinen Saana, Puhakka Kerttu, Pärtty Anni

Ruusu Minea, Seppälä Sara, Suni Ella, Suni Essi

Suortti Ella, Suurnäkki Jenna, Tasa Maria, Vanhala Emma, Vehmaa Nessa

Valmennus: Petri Pasi ja Kati Pärtty ja Joukkueenjohtaja: Päivi Pasi

 

E-Tytöt (Eteläisen aluesarjan kultaa sekä hopeaa kaudella 2018)

Nella Sarnikorpi, Jenna Pellinen, Nea Ihalainen, Lyyti Haapanen

Reea Toikka, Mira Heikkilä, Emmi Oleander, Vilma Tuutti

Linnea Porkka, Riia Lappalainen, Milla Nakari, Maria Orola

Inka Hovi, Pinja Pasi, Anni Pärtty, Emma Vanhala, Ella Suortti, Saana Pellinen

Valmennus: Marko Hovi ja Tuukka Nakari ja Joukkueenjohtaja: Sanna Toikka

 

D-Pojat (Kilpasarja) (Savo-Karjalan aluesarjan hopeaa kaudella 2018)

D-Pojat (Pelisarja) (Eteläisen aluesarjan pelisarjan kultaa kaudella 2018)

Aleksi Orola Arsi Penttilä Eemeli Ohvo Iikka Heijari, Janne Nakari

Jesse Salmela Juho Suni Lassi Pärtty Leevi Ihalainen Otto Saarela

Panu Kurki, Roni Lappalainen, Valtteri Toivanen

Valmennus: Rami Orola ja Tomi Pärtty

 

D-Tytöt (Savo-Karjalan aluesarjan kultaa kaudella 2018)

 

Valtakunnalliset pesäpalloleirit (HP:n menestys leirikesänä 2018)

Naperoleiri (Haapajärvi) G-juniorit / F-juniorit

-Naperoleirillä HP:lta oli edustus niin tytöissä kuin pojissa, naperoleirillä ei jaeta sijoituksia vaan tärkeintä on leirillä että lapsille saadaan onnistumisia pesäpallon parissa sekä hetkiä viettää yhdessä ikimuistoinen leiriviikko, joillekin pesäpallonuorille se on ensimmäinen kokemus kansallislajista.

Tenavaleiri (Kouvola) E-Tytöt / E-Pojat

-E-Pojat sijoittuivat tenavaleirillä kilpasarjassa sijalle 18

-E-Tytöt voittivat kilpasarjassa Sm-Hopeaa 2018

-E-Tytöt sijoittuivat pelisarjassa sijalle 13

Suurleiri (Tampere) D-Tytöt / D-Pojat

-D-Pojat sijoittuivat suurleirillä kilpasarjassa sijalle 10

-D-Pojat sijoittuivat pelisarjassa sijalle 34

-D-Tytöt sijoittuivat kilpasarjassa sijalle 9

Nuorisoleiri (Seinäjoki) C-Tytöt

-C-Tytöt voittivat kilpasarjassa Sm-Hopeaa 2018

 

Juniori-HP 2018 (Kehittynein, Onnistuja, Harjoittelija)

E-Tytöt: (Mustat) Emmi Oleander, Milla Nakari, Mira Heikkilä

E-Tytöt: (Oranssi) Nella Sarnikorpi, Vilma Tuutti, Inka Hovi

E-Pojat: Kimi Jääskeläinen, Lassi Pärtty, Niilo Heiskanen

D-Tytöt: Neea Muukka, Riina Hallikainen, Erica Niemi

D-Pojat (Pelisarja) Eemeli Ohvo, Jesse Salmela, Janne Nakari

D-Pojat (Kilpasarja) Leo Heikkilä, Johannes Kiri, Perttu Toikka

C-Tytöt Sanni Silander, Veera Toikka, Tytti Bertling

Maakuntasarja (Miehet) 1.palkinto Jere Heikkilä, 2.palkinto Ville Sillanpää

Maakuntasarja (Naiset) 1.palkinto Sini Satama, 2.palkinto Anniina Marttila

B-Tytöt 1.palkinto Nora Linden, 2.palkinto Silja Pakkanen

Edustusjoukue (Naiset) 1.palkinto Petra Pakkanen 2.palkinto Elina Muurman

Edustusjoukkue (Miehet) 1.palkinto Janne Leppälä, 2.palkinto Matias Hangasmaa

 

Seura-Palkinnot 2018

Vuoden Tyttötuomari 2018 Reea Toikka

Vuoden Poikatuomari 2018 Joonas Salmela

Vuoden Tyttöjuniori 2018 Noora Pasi

Vuoden Poikajuniori 2018 Verneri Taurama

Vuoden Valmentaja 2018 Marko Pasi

Vuoden Pesisperhe 2018 Oleanderin Perhe (Emmi,Onni,Katja ja Timo)

Kunniapuheenjohtajan Pytty 2018, kiertopalkinto / Vuoden Juttu: Marko Pasi

 

Haminan Energia
Autotalo Järvi
Itäväylän Bensis
Haminakotka
Haminankaupunki
Roseprint
Kymenlaakson OP
Rakennusliike Heikki Pousi Ky
Haminan Teatteri
Kanuuna
Disasfish
Rantalainen
Meira

KSO
Sinebrychoff
Jloy
Stark
Kaakkois-Suomen LähiTapiola
Stemma
Rakennusliike Kalevi Suntio
Oma Säästöpankki
Mäkelän autokoulu
Finnmica
Mehilainen
Reimari

Ota yhteyttä

Marko Hovi
toiminnanjohtaja
044 555 1474
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.


Sanna Toikka
talous- ja laskutus
040 539 3642
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
Emmi Rasa
viestintävastaava
040 829 8107
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Toimisto

Haminan Palloilijat ry
Kaivokatu 3
49400 Hamina

y-tunnus 0206392-9

Jätä yhteydenotto